Taimaa reis: lõpp

Nüüd kodus olles võib korraks põgusalt tagasi vaadata. Kui ühe sõnaga tahta kokku võtta, siis võib julgelt öelda: ülilahe! Meile kõigile kolmele väga meeldis see reis ja kindlasti soovitan soojalt nii Taimaad, Phuketi saart kui kindlasti seda mõnusalt rahulikku Mai Khao Beach piirkonda.
Loe edasi “Taimaa reis: lõpp”

Taimaa puhkus: toit

Idamaade toidu kohta on ju teada-tuntud fakt, et siin tehakse vürtsikaid sööke ja kasutatakse palju igasuguseid ürte. Meie kogemus kinnitab seda küll – söögid võivad olla väga vürtsikad, samas leiab siin täiesti vabalt ka mittevürtsikaid ja täiesti vürtsivabu toite. Esimesel päeval tellisin emale väga vürtsika kohaliku supi krevettidega – see oli nii tapvalt vürtsikas, et ema ei tahtnud tükk aega ei vürtse ega ka krevette näha. Riis on siin siiski üks põhitoidus – sinna supi kõrvale küsiti meilt, et kas soovime lihtsalt riisi juurde võtta, aga meie ei suutnud mõista, miks peaks sinna kõrvale riisi sööma ja loobusime; hiljem saime sellest põhimõttest aru, et nad teavad, kui tegu vürtsise toiduga ja pakuvad sinna riisi pehmenduseks juurde.
Loe edasi “Taimaa puhkus: toit”

Taimaa puhkus: Patong

Eile nägime vilksamisi ka muu turismi-Tai ära ja saime veelkordset kinnitust, kui hea valik see hotell ikkagi oli. See pisike lennuk või paar(kümmend) ei häiri enam absoluutselt nii palju, kui ennem – siin olla on ikka tõeline mõnu ja laheduse tipp!
See kõik sai meile selgeks peale poolepäevast külastust ühte turistide lemmiklinna nimega Patong. Nimelt on meil siin hotellis võimalik iga päev tasuta sõita Patongi ja tagasi – eile kasutasime seda head võimalust ja nägime natuke nii Tai liiklust, kui ka tursmikeskust oma meeletute rahvamasside ning saginaga.
Loe edasi “Taimaa puhkus: Patong”

Taimaa puhkus: hotell ja lennukid

Mõne sõnaga meie ööbimiskohast. Pesitseme me need kaks nädalat kuurortis nimega Centara Grand West Sands Resort & Villas Phuket. Hotelli tärnidega on nii, nagu ikka – ise nimetavad end viie tärniga, Finnmatkat ütleb, et neli pluss. Hotell koosneb tegelikult suurest kompleksist, kus on 9 maja numbritubadega ja siis veel lisaks hunnik kahte sorti villasid, lisaks vastuvõtumaja (kus ka trennisaal), SPA, veekeskus, basseinid jms. Meie ööbime ühes tavalises toas. No tegelikult on need toad siin (vähemalt meie majas) rohkem korteri moodi. Mehis luges kokku ja sai meie toas kokku 5 tuba: köök, elutuba, tualett (vets, dušš ja mullivann), magamistuba ja rõdu. Lisaks veel garderoob.
Loe edasi “Taimaa puhkus: hotell ja lennukid”

Taimaa puhkus: algus

Niisiis – Tai puhkus on täie hooga käimas ja aeg esimene kokkuvõte teha.

Sügisesest Egiptuse puhkusest ei saanud Aulis järjekordselt osa võtta ja juba aasta lõpus sai mõeldud, et peaks kuskile sooja minema veebruaris. Kahjuks Merle ei saanud sel ajal puhata, seega jäi puhkajateks Aulis ja Mehis. Lisaks sai kaasa kutsutud ka Aulise ema – Varje; mis tal puhkamise vastu olla saabki.

Peale erinevate variantide (India, Roheneemesaared jms) kaalumist jäime Tai Phuketi puhkuse peale pidama. Kõikse mõnusama puhkusepaketi tundus pakkuvat Finnmatkat (Estravel vahendas) – Mai Khao Beach, mille kohta räägitakse, et see on väga lahe ja mõnus vaikne/vähese rahvaga rand.
Loe edasi “Taimaa puhkus: algus”